Oczyszczanie wodorowe

Hit kosmetologii estetycznej​

Najpopularniejszy zabieg ostatnich kilku miesięcy to niewątpliwie oczyszczanie wodorowe.

Dlaczego akurat oczyszczanie wodorowe?

Aktywny wodór jest najsilniejszym ze znanych antyoksydantów. Podczas zabiegu wykorzystujemy jego biofizyczne właściwości. Jako najmniejszy i najlżejszy z pierwiastków z łatwością wnika w głąb struktur skóry wiążąc się z najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi. Wydalany z organizmu jest za pomocą wody. W odróżnieniu od innych antyoksydantów działa selektywnie i atakuje tylko rodniki hydroksylowe – te najbardziej niebezpieczne formy rodników. Dzieje się tak, ponieważ tylko rodniki hydroksylowe są w stanie rozszczepić atomy wodoru.

Zabieg wykonany jest dzięki specjalnej aparatury, która łączy ze sobą zdolność wprowadzania aktywnego wodoru do skóry na poziomie komórkowym z procesem elektroporacji.

Wodór jest najlepszym na świecie wymiataczem wolnych rodników!

A co to są wolne rodniki?

Wolne rodniki to tzw. RFT czyli Reaktywne Formy Tlenu – charakteryzują się tym, że posiadają w swojej budowie atomy tlenu z tzw. niesparowanym elektronem.

Wolne rodniki odgrywają ważną rolę w naszym organizmie. Podczas homeostazy ( wewnętrzny stan równowagi organizmu) reaktywne formy tlenu są pośrednikami wielu procesów komórkowych między innymi indukują apoptozę komórek, pobudzają transport glukozy oraz zwiększają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych. Tlenek azotu oraz woda utleniona to przykłady pożytecznych wolnych rodników.

Przykładem pożytecznego wolnego rodnika jest woda utleniona czy tlenek azotu. Jednak są też takie wolne rodniki, które mają wręcz zabójcze właściwości w stosunku do naszych komórek – rodniki hydroksylowe.

oczyszczanie wodorowe

Czy wiesz, że…

Nadmiar wolnych rodników jest jedną głównych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry?

Dzięki zabiegom aktywnym wodorem prowadzimy do zmniejszenia się ich ilości do bezpiecznego poziomu. Jest to doskonały zabieg anty aging zapobiegający przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Niestety z wiekiem dochodzi do zaburzenia równowagi prooksydacyjno-antyoksydacyjnej,
a powstające w nadmiarze RFT wpływają destrukcyjnie na takie składniki komórek jak białka, lipidy czy kwasy nukleinowe. Organem najbardziej narażonym na działanie RFT jest nasza skóra.

Głównym czynnikiem katalitycznym przy procesie tworzenia się wolnych rodników jest promieniowanie UVB i UVA. Należy zadać sobie pytanie czy aby na pewno stosujemy ochronę przeciwsłoneczną cały rok czy tylko w okresie największego promieniowania ?

Skutek nie stosowania filtrów UVB/UVA to nie tylko przedwczesne starzenie się skóry ale również na zaburzona gospodarka lipidowa i zwiększona podatność na występowanie nowotworów.

Dokładniej opisując wolne rodniki w nadmiarze niszczą lipidy czyli tłuszcze naskórka, uszkadzają jego naturalną barierę ochronną przez co skóra staje się sucha i skłonna do podrażnień. Naruszone są także włókna kolagenowa i elastynowe skóry właściwej co prowadzi do utraty elastyczności i powstania głębokich zmarszczek.

Proces eliminacji wolnych rodników

 • wolne rodniki RFT wiążą się z jonami wodoru – powstaje woda i czysty tlen
  2O2*- + 2H+ -> H2O2 + O2 => 2H2O + O2
 • żadna inna cząsteczka, nie jest w stanie tak efektywnie zniwelować działania wolnych rodników (biorąc pod uwagę neutralność dla skóry pacjenta),
 • dzięki określonym procesom chemicznym – oczyszczanie wodorowe neutralizuje wolne rodniki na powierzchni skóry. Zabieg ten powinien stanowić wstęp do każdej terapii anti-aging.

Powszechną znaną opinią w kosmetologii jak i w medycynie naturalnej jest fakt że nadmiar wolnych rodników należy eliminować za pomocą antyoksydantów.

Antyoksydanty najbardziej znane to witamina C, E, A. Zatem aby wymieść wolne rodniki z wnętrza naszego organizmu należy przyjmować jak najwięcej pokarmów bogatych w te witaminy oraz ponadto wszystkie herbaty, kakao, czerwone wino również zaliczają się do produktów działających antyoksydacyjnie.

Aplikacja antyoksydantów po zabiegu oczyszczania wodorowego.

Antyoksydanty pełnią ważną role w organizmie. Są to substancje ochronne przekazujące wolnym rodnikom swoje elektrony a same przechodzą w postać utlenioną, charakteryzującą się małą reaktywnością (uniemożliwiają utlenianie innych substancji). Nazywane potocznie jako zamiatacze wolnych rodników zapobiegające agresywnym reakcjom wolnorodnikowym.

Preparaty aktywne powinny zawierać witaminy C,A,E oraz koenzym Q10. Po zabiegu oczyszczania wodorowego warto wywołać efekt tzw laminacji czyli czasowego zabezpieczenia skóry przed następnym namnażaniem się wolnych rodników. Uzyskujemy ten efekt poprzez wprowadzanie substancji aktywnych po oczyszczaniu za pomocą elektroporacji bądź aby zadziałać intensywniej i głębiej za pomocą mezoterapii mikroigłowej.

Nasza skóra jest stale narażona na ekspozycję słoneczną, a tym samym promieniowanie UV. Dlatego po zabiegu oczyszczania wodorowego warto wywołać tzw. efekt laminacji, czyli czasowego zabezpieczenia skóry przed ponownym namnażaniem się RFT. Efekt ten możemy uzyskać dzięki prawidłowej dystrybucji antyoksydantów na obszarze poddanemu zabiegowi.

Przeciwwskazania :

 • aktywne choroby w miejscy zabiegowym,
 • przerwanie ciągłości naskórka,
 • ciąża, karmienie piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • nowotwory,
 • rozrusznik serca i metalowe implanty.

Zabieg przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry, wykonujemy go przez cały rok oraz jest idealnym przygotowaniem skóry do kolejnych zabiegów.

oczyszczanie wodorowe efekty

Dodaj komentarz