Dermapen 4.0 – Odmładzanie przez mikronakłuwanie

Dermapen 4.0 to urządzenie do zadań specjalnych.

Mikronakłuwanie, mezoterapia frakcyjna jedynym oryginalnym urządzeniem Dermapen pozwala na wykonanie 1920 nakłuć na sekundę, dlatego też wynik ten jest  niemożliwy do osiągnięcia dla innych tego typu sprzętów.

W moim gabinecie nieustannie stawiam na jakość, dlatego sprzęty, które wybieram są oryginalne oraz wyselekcjonowane, aby przynosiły natychmiastowy efekt.

Najnowsza technologia pulsujących igieł zwiększa przenikanie substancji aktywnych do naskórka i skóry właściwej – EFEKTY widoczne już po PIERWSZYM zabiegu.

Jakie działanie na skórę ma Dermapen?

Co daje nam mikronakłuwanie skóry?

Podczas mikronałuwania powstają mikrourazy, które wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz produkcji kolagenu. Poprzez wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego pozwalamy na wyodrębnienie trzech faz działania w procesie pobudzania i odbudowy skóry.

1. stymulacja wytwarzania kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
2. stymulacja fibroblastów dzięki czynnikom wzrostu pochodzenia płytkowego
3. poprawa gęstości skóry oraz elastyczności
4. zwiększone odżywienie skóry, poprzez nałożone składniki aktywne.

Etap pierwszy rozpoczyna się podczas wydzielania czynników wzrostu i kaskadzie tworzenia komórek naskórka. Pobudzona zostaje macierz międzykomórkowa oraz rozpoczyna się proces proliferacji fibroblastów.
Proces namnażania nowych komórek skóry powoduje dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, monocytów, keratynocytów następnie prowadzi to do drugiej fazy przebudowy skóry.

Drugi etap obejmuje procesy w których powstaje kolagen typu III, IV i I. Wytwarza się również elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzone zostają procesy angiogenezy.

Trzeci etap to przebudowa i remodeling tkanek. Poprawione zostaje unaczynienie skóry oraz struktura ulega wzmocnieniu, dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania zabiegu jest naturalna zdolność organizmu do samoregeneracji oraz przebudowy tkanek.

Efekty po zabiegu

Dermapen intensywnie stymuluje naturalne procesy poprzez mikronakłuwanie skóry.
– spłycenie zmarszczek
– pogrubienie skóry – naturalna stymulacja kolagenu
– zmniejszenie widoczności porów
– redukcja widoczności rozstępów
– redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
– leczenie łysienia
– ujednolicenie kolorytu skóry.

Jak przebiega zabieg za pomocą urządzenia Dermapen 4.0?

Całość zabiegu trwa od 30 do 60 minut. Jeśli jest potrzeba to znieczulamy skórę – natomiast niewątpliwie lepsze efekty uzyskamy bez znieczulenia. Po diagnozie danego problemu i skóry pacjenta, dobieramy odpowiednią głębokość i składniki aktywne używane do zabiegu. Możemy wykonać nakłuwanie od bardzo płytkich 0,2 do nawet 2,5mm. Wszystko zależy od danego problemu na jaki będziemy działać. Po naniesieniu odpowiedniego preparatu wykonujemy ruchy urządzeniem po skórze, tak aby jak najdokładniej opracować daną powierzchnię. W trakcie zabiegu pojawia się zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się nawet do 48h.

Bezpośrednio po mikronakłuwaniu stosujemy maskę silnie łagodzącą, która natychmiastowo łagodzi skórę i daje uczucie ukojenia. Mimo głębokiego działania – nie powstają krwiaki, siniaki, strupki. Pacjent może odczuwać gorąco i lekkie pieczenie, związku z tym zalecana jest odpowiednia pielęgnacja domowa, aby skóra odpowiednio się regenerowała i nie dochodziło do dodatkowych podrażnień z powodu niewłaściwych preparatów.

Dzień po zabiegu skóra jest zaróżowiona, napięta, może być nadwrażliwa przy codziennej pielęgnacji. Po 3-4 dniach od zabiegu występuje delikatne złuszczanie. Niezależnie od pory roku wykonujemy zabieg – pamiętając o zastosowaniu filtrów SPF.

Zabieg wykonujemy najczęściej w serii minimum 3 zabiegi w odstępie 4-6 tygodni.

Tagi
dermapen jabłonna, dermapen legionowo, dermapen warszawa, mezoterapia legionowo, mezoterapia mikroigłowa legionowo, zabieginatwarz, kwasy, kwasymedycznelegionowo, dermapen

Dodaj komentarz